WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Ресторан Кутмичевица

Контакт тел: 046 798 626; 070 249 197
http://www.kutmicevica.com.mk/

Опис

Позициониран во бајковитото Вевчани, ресторанот целосно ја искористува предноста на комплетно незагадената и богата земја во околината, за одгледување и производство на разновиден органски зеленчук, шумски плодови и овошје. Во нашиот ресторан гостите ќе можат да ги вкусат традиционалните македонски јадења, сплотени со локалните вкусови, во голема сала со 60 седишта и прекрасна надворешна тераса со 30 места.

Ресторанот-пансион Кутмичевица исто така поседува сопствени лозови насади, од кои произведува вкусно вино и домашна ракија, кои им се достапни на вистинските љубители на традиционални пијалоци. Дојдете и посетете не, нашата цел и намера е да ја направиме Вашата посета на Вевчани незаборавна.

 

Специфики

Кујна и вид: Национални, Скара
Капацитет: Внатре: 60 Надвор: 30
Работно време: Понеделник - Петок 09:00ч - 00:00ч Сабота - Недела 09:00ч - 01:00ч
Карактеристики: Промоции, Тематски вечери, Бизнис ручеци, Свадби, Прослави, Тераса, Амбиент, Традиционален, Погоден за деца, Место за пушење, Топ локација, Прекрасна глетка, Жива музика, Винска карта, Паркинг

Локација

Вевчани, Македонија
Вевчани, Македонија

Коментари

 

ПОПУЛАРНО

WHERE CITY GUIDE

Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски