WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Камин Чамо

Контакт +389 (0)2/3110 020 | +389 (0)70/265 657

Опис

Ресторанот Камин Чамо постои од 1989 година и сите овие години остана верен на традицијата со автентичниот ентериер, одличната услуга и домашните македонски специјалитети. Посебниот вкус на јадењата е само дел од многуте причини поради кои треба да го посетите ова култно место.

 

Специфики

Кујна и вид: Национални, Гостилница
Карактеристики: Промоции, Амбиент

Локација

Скопје, Македонија
ул. Михаил Цоков 6-а

Коментари

 

ПОПУЛАРНО

WHERE CITY GUIDE

Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски