WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Чардак

Контакт +389 070 410 919 | +389 71 329 098
http://restorancardak.mk/

Опис

Македонската кујна и македонската традиција сплотени во една приказна, приказна која започнува далечната 1963 во националниот ресторан Чардак на Скопска Црна Гора сега прераскажана во срцето на Дебар Маало во центарот на боемскиот дух на Скопје. Вратете се во минатото во историјата со прекрасната чалгиска музика, македонската храна, македонското вино. Вратете се заедно да ја раскажуваме приказната наречена Чардак!

Националниот ресторан  ЧАРДАК  Ви нуди можност барем за еден миг да ве врати назад во минатото, во историјата, и да ужувате во традиционалните македонски јадења,

Повелете!.

 

Специфики

Кујна и вид: Национални, Гостилница
Капацитет: Внатре: 130 Надвор: 300
Работно време: 10:00-24:00/10:00-01:00
Карактеристики: Промоции, Тематски вечери, Бизнис ручеци, Свадби, Прослави, Тераса, Амбиент, Традиционален, Погоден за деца, Место за пушење, Жива музика, Винска карта, Паркинг
Начин на плаќање: Visa, Master Card, Maestro

Локација

Скопје, Македонија
Скопска Црна Гора

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com