WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Ловна куќа и винотека Камник

Контакт Телефон: + 389 2 2523 522
Email: info@kamnik.com.mk

Опис

Eксклузивниот ловечки ресторан "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот од страната на аеродромот во Скопје, оддалечен само 10 минути возење до центарот на градот. Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда, Ви овозможуваат да уживате во релаксирачка атмосфера со специјалитети од дивеч и со повеќе од 150 видови сортни вина од различни страни ширум светот. Во автентичен македонски дух, винаријата "Chateau Kamnik" произведува високо квалитетни вина изразувајќи ја величината на античките македонски почви.

Специфики

Кујна и вид: Национални, Скара, Винотеки
Капацитет: Број на места (внатре): 90 Број на места (надвор): 80
Работно време: 08:00 - 24:00/ 08:00 - 01:00
Карактеристики: Промоции, Тематски вечери, Бизнис ручеци, Место за пушење, Паркинг
Начин на плаќање: Master Card, Visa, Maestro, Dinners, American Express

Локација

Скопје, Македонија
Камник бб

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com