WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Farinа’s handmade

Контакт Моб: +389 78 608 328
https://www.facebook.com/FarinaGreetingCards/

Опис

Farinа’s handmade е тим од креативци кои успеаја да креираат една поинаква патека во светот на модата. Создадоа своја работилница за рачна изработка на накит и други модни додатоци во Струга се со цел да го разубават изгледот на секој коj сака да биде уникатен. За реализирање на своите дизајн идеи користат: глинамол, полимерна глина, текстил, филц, мониста. На рафтовите во продавницата можете да сретнете разни: брошеви, прстени, обетки, секаков вид модни детали кои ќе го разубават сечиj изглед. Посебно препознатливи им се ташните и ранчиња кои се изработени од комбинација на материјали изработени за сечиј вкус. Нивната продавница можете да ја најдете во Струга, а истовремено можете да порачате и преку нивната фејсбук страница на која редовно ги презентираат своите најнови колекции.

Специфики

Дејности&производи: Бижутерија, Накит, Чанти
Асортиман: Накит и други модни додатоци, ранчиња и чанти

Локација

Струга, Македонија
Вељко Влаховиќ 40

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com