proba

Треба да патувате сами, со семејството или со вашите пријатели на некое место во Македонија и потребни ви се информации од типот каде да јадете, каде да преспиете, кои се најдобрите продавници, кои места да ги посетите... Па, вие сте на вистинското место! Градскиот водич WHERE содржи се што треба да знаете (да видите и да пробате) за местото кое планирате да го посетите.

We Just Love This ...

Барови »  Ресторани »  Хотели » Продавници » Здравје и убавина »
 

Без разлика дали патувате поради работа или забава, дали сакате само да прошетате и да видите некое место или одите на шопинг, планинарење, скијање, бањање ... градскиот водич „Where“ на Штипка ги содржи сите потребни информации за вашето патување да биде соврешено испланирано.

WHERE

 

Ве интересираат информации за некој субјект или сакате да го споделите вашето искуство со другите за некое место кое што неодамна сте го посетиле? Сопственик сте на трговско претпријатие или имате бизнис, а се уште ве нема во градскиот водич „WHERE“ на Штипка? Пријавете се, креирајте налог, потполнете ги информациите и ние ќе ве внесеме во нашиот адресар, потполно бесплатно!

banerceto

Кликни тука и регистријај се бесплатно >>

Наслов Категорија Опис Локација
63857855.jpg.1024x0

Вила Урбана

ВилиОбјектот е оддалечен 12 мин пешки од плажа.Охрид
53

Вила Велестово

ВилиМодерната вила Велестово сместена е на падините на планината Галичица и ви нуди живописна глетка на Охридското Езеро.Охрид
53106605

Вила Бисера

ВилиВилата Бисера е сместена на 55 метри од Охридското езеро.Охрид
hen2-1000x562

Хотел Изгрев Спа & Аквапарк

ХотелиХотел, спа центар и аква паркот Изгрев е сместен на самото крајбрежје на Охридското езеро во Струга.Струга
72403290

Апартмани Маслов

АпартманиАпартманите Маслов се наоѓаат во Охрид и поседуваат градина.Охрид
34648312

Апартмани Биљана

АпартманиОвој апартман се наоѓа во Стариот град во Охрид, на само 400 метри од Античкиот театар.Охрид
1d7279_9a097aa4ed2346b59c762797fe106a95

Вила Пасаж

ВилиОбјектот House Passage се наоѓа на самиот влез во Стариот град кој е под заштита на UNESCO.Охрид
82_full

Вила Табана

ВилиОбјектот е сместен покрај главниот плоштад на само неколку чекори од Охридското езеро.Охрид
22752832

Апартмани Смакоски

АпартманиАпартмани Смакоски се наоѓаат на мирна локација, на 9 минути пешки од центарот на Охрид и на само 50 метри од езерото.Охрид
download (2)

Вила Месокастро

ВилиВилата Месокастро е сместена во историскиот дел на градот, на 10 минути пешки од плажа.Охрид
premier

Хотел Премиер

ХотелиХотелот Премиер се наоѓа во центарот на Вевчани.Вевчани
011

Вила од Алула

ВилиПривлечно и пристапно, богато, раскошно и достапно.Вевчани
1

Пансион Кутмичевица

АпартманиВистината е во традицијата!Вевчани
1

Хотел Београд

ХотелиХотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.Струга
002

Хотел Дрим

ХотелиХотел прекрасно поставен на брегот на Охридското Езеро и неговиот истек во реката Црни Дрим.Струга
1

Хотел Сити 5

ХотелиНовиот хотел „Сити 5“ се наоѓа спроти Католичката црква и новиот кружен тек.Скопје
1 (1)

Хотел Водно

ХотелиХотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство.Скопје
1

BEST WESTERN Hotel Bellevue

ХотелиBEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот.Скопје
1

Хотел Сити Парк

ХотелиХотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *.Скопје
1

Хотел Томче Софка

ХотелиХотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк.Скопје
1

Хотел Софка Парк-Кај Ефто

Преноќишта (конаци)Преноќиштето Кај Ефто се наоѓа на самиот влез во градски парк, далеку од градскиот метеж.Скопје
023

Хотел Александар Палас

ХотелиАлександар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк.Скопје
1

Хотел Камник

ХотелиХотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје.Скопје
1

Хотел Континентал

ХотелиХотелот “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција .Скопје
1

Hotel Stone Bridge

ХотелиХотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје.Скопје
1

Младински Хостел

ХостелиАко барате евтино и пристојно сместување и шанса да сретнете млади луѓе, ова е вистинското место за ВасСкопје
1 (1)

Хотел Арка

ХотелиХотел "АРКА" е модерен, луксузен и комфорен хотел.Скопје
1

Хотел ТЦЦ Гранд Плаза

ХотелиТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот.Скопје
1 (1)

Хотел Вила Рагуза

ХотелиНовиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот.Скопје
1

Holiday INN Skopje

ХотелиHoliday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn.Скопје

 


Booking.com