WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Park Lakeside Hotel

Контакт Тел: +389 46 284 284
Тел: +389 46 287 000
http://parklakesidehotel.com/

Опис

Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен кој може бесплатно да се користи. Хотелот има поглед на езерото и околните планини. Гостите можат да уживаат во оброците во ресторанот или да се напијат пијалок во барот. Сите соби имаат ТВ со кабловска телевизија и бокал за врела вода. Секоја соба има сопствена бања со када или туш кабина, тоалетен прибор и фен за коса. Во објектот можат да се изнајмат велосипеди и автомобили. Околината е идеална за едрење на даска, а гостите можат да се забавуваат и со други активности како нуркање, возење велосипед или планинарење. Ародромот во Охрид е оддалечен 11 километри.

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, безжичен интернет, соби за непушачи, трансфер од/до ародромот.

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили
Број на соби: 44
Пријава од 14:00 часот
Одјава по 10:00 часот

Локација

Охрид, Македонија
Наум Охридски 10а

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com