WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Hotel Stone Bridge

Контакт Tel: + 389 2 32 44 900
Fax: + 389 2 32 44 901
http://stonebridge-hotel.com/

Опис

За Вашите незаборавни мигови на задоволство и уживање во миксот на културите на Ориентот, Медитеранот, Балканот и Европа се погрижи единствениот Stone Bridge.

Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје, на спојот на минатото и сегашноста, на традицијата и современото живеење. Од самиот влез во лобито на хотелот, преку коридорите, баровите и рестораните до самите апартмани за смествување на гостите, хотелот Stone Bridge создава уникатна визуелна димензија, во која се чувствуваат Австроунгарското и Турското влијание со целиот свој сјај и елементи препознатливи за локалната традиција и култура во комбинација со современи линии на модерниот дизајн. 

На располагање ви нудиме: 30 соби, 10 апартмани и 1 кралски (претседателски) апартман. Со цел да ви обезбедиме максимално задоволство сите соби се опремени со: плазма телевизор со сателитски канали, аудио систем, дирекна телефонска линија, фиксен и безжичен интернет, мини бар, сеф Високиот естетски израз, внимателниот избор на бои, ткаенини и луксузните предмети од мебелот создаваат неповторлива атмосфера, но со пријатен и топол амбиент.

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Продавница за сувенири, Менувачница, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Перална, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 40
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Скопје, Македонија
Кеј Димитар Влахов бр.1, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com