WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Holiday INN Skopje

Контакт Тел +389 2 329 29 29
Факс + 389 2 3115 503
http://makedonijaturist.com.mk

Опис

Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија, кој во 2000 година е комплетно реновиран и од тогаш работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. Лоциран е центарот на градот, во близина на сите деловни и административни центри, трговски и шопинг центри, како и главните туристички атракции. На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен туристички или деловен престој. Идеално место е за организација на на Вашите конференции, деловни и свечени вечери и ручеци, како и идеално место за кафе, пијалак и уживање во совршено вкусните јадења на аперитив барот или хотелскиот ресторан. 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Казино, Продавница за сувенири, Менувачница, Фитнес центар, Сауна, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 178
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Скопје, Македонија
Ул. Моша Пијаде бр. 2, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com