WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

BEST WESTERN Hotel Turist

Контакт Tel: + 389 2 3292 731
Fax: 02-3292-768
http://makedonijaturist.com.mk/

Опис

BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија, кој во 2002 година е комплетно реновиран и работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. Лоциран е центарот на градот, во близина на сите деловни и административни центри, тровски и шопинг центри, како и главните туристички атракции. На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен туристички или деловен престој. Идеално место е за организација на на Вашите конференции, деловни и свечени вечери и ручеци, како и идеално место за кафе, пијалак и уживање во совршено вкусните јадења на снек барот или хотелскиот ресторан "Ројал". 

BEST WESTERN Hotel Turist располага со: 

• 74 комплетно опремени соби и апартмани 

• хотелски ресторан "Ројал" 

• 3 конференциски сали 

• бизнис центар 

• снек бар 

• фитнес центар

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Менувачница, Фитнес центар, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Сеф
Број на соби: 74
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Скопје, Македонија
Ул. Ѓуро Стругар бр.11, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com