WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

BEST WESTERN Hotel Bellevue

Контакт Тел +389 2 2573 880
Факс + 389 2 2573 800
http://makedonijaturist.com.mk/

Опис

BEST WESTERN Hotel Bellevue e хотел од висока категорија, кој во 2007 година е комплетно реновиран и работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. Лоциран е близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. Хотелот е опкружен со зелени површини, атрактивни фонтани и езерца и како таков е вистинска градина на Скопје. Идеално место е за индивидуални, бизнис патници, фамилии, групи, спортски тимови и кампери. На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен престој,организација конференции, забави, коктели, деловни и свечени вечери и ручеци, како и идеални услови за уживање во совршено вкусните јадења на хотелскиот ресторан.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Менувачница, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Сеф
Број на соби: 34
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Скопје, Македонија
Ул. 32 бр.24, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com