WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Akrogiali Boutique Hotel

Опис

Објектот се наоѓа во Полихроно, 1 минута од плажата. 

Сместен на само 60 метри од долгата песочна плажа во Полихроно, познатиот бутик хотел Акрогиали нуди елегантно сместување и опуштена атмосфера во бар ресторанот и бесплатен интернет кој е достапен во целиот објект.

Сите соби во Акрогиали Бутик хотел се модерно наместени и содржат клима, flat-screen TV со сателитски канали, DVD, сеф и мини бар. Тоалетот поседува туш и фен за коса. Сите апартмани имаат балкон кој гледа во градината, а некои во внатрешниот двор. На гостите секој ден на располагање им е грчки појадок кој вклучува селски леб, грчки јогурт, пита со спанаќ, локален мед и домашен омлет. Хотелскиот ресторан служи јадења од грчка и медитеранска кујна, подготвена од најдобрите локални производи. Гостите можат да уживаат во традиционалните јадења и свежата риба во елегантната трпезарија или на убавата тераса покрај градината. 

Традиционалните села Криопиги и Ханиоти се наоѓаат на 4 километри од објектот Акрогиали. Хотелот нуди услуга на организирано крстарење и излет. Кристалната вода е идеална за нуркање, а прекрасната шума за пешачење. 

Паркингот се користи бесплатно.

rezerviraj

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Спа центар, Сауна, Паркинг, Wi-Fi интернет, LCD TV, Мини бар, Фен, Бања или туш

Локација

Грција
Polichrono, Polihrono, 63085, Grčka

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com