WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Сити 5

Контакт Тел: + 389 2 3220 706
Факс: + 389 2 3220 667
http://www.hotelcity5.com.mk/

Опис

Хотелот „Сити 5" е нов, модерен хотел со софистициран дизајн. Отворен е во мај 2012. Се наоѓа спроти Католичката црква и новиот кружен тек. „Сити 5" има 11 соби од кои 4 еднокреветни и 7 двокреветни. Сите соби се луксузно уредени со урбан печат, а до нив се пристапува со панорамски лифт, од кој може да се набљудува кружниот тек и окол­ните населби. Собите се опремени со ЛЦД телевизори, дигитална ТВ, бесплатен и неограничен интернет пристап, мини бар, туш кабина, фен, клима уреди како и директна телефонска линија од секоја соба. 

Хотелот нуди ноќевање со појадок како и 24-часовна собна услуга.

Специфики

Содржини: Бар, Менувачница, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 11
Пријава 14:00
Одјава 10:00

Локација

Скопје, Македонија
Ул. Иво Лола Рибар бр.59/4-4, Скопје

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com