WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Метропол

Контакт Tel:+(389)46277660 +(389)46203001
Fax: +(389) 46 277212
http://www.metropol-ohrid.com.mk

Опис

Хотел Метропол**** е дел од Metropol Lake Resort 

Лоциран во Македонија, седум километри јужно од Охрид, прекрасниот езерски комплекс "Metropol Lake Resort" вклучува 3 хотели, 800 метри плажа, пејсажни градини и борови шуми и фантастични погледи на езерото и околниот Национален парк Галичица. Целиот комплекс располага со 370-те соби и апартмани, распределени низ три меѓусебно поврзани згради. 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Менувачница, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 120
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Нас. Долно Коњско бб, Охрид

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com