WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Белви

Контакт Tel: +389 46 203 001
Fax: +(389) 46 277212
Email: info@metropol-ohrid.com.mk
http://metropol-ohrid.com.mk/

Опис

Хотел Белви**** дел од Metropol Lake Resort 

Лоциран во Македонија, седум километри јужно од Охрид, прекрасниот езерски комплекс "Metropol Lake Resort" вклучува 3 хотели, 800 метри плажа, пејсажни градини и борови шуми, и фантастични погледи на езерото и околниот Национален парк Галичица. Целиот комплекс располага со 370-те соби и апартмани, распределени низ три меѓусебно поврзани згради. Гостите може да ги користат услугите на целиот комплекс. 

Хотел Белви располага со капацитет од 180 соби. Целокупниот ентериер има топол, пријатен амбиент. Пространиот ресторан кој е со капацитет од 220 седишта заедно со терасата пред него ви нуди вкусна национална и интернационална кујна. Хотел Белви, исто така, има сала за појадок за 110 луѓе, галерија бар за 60 гости, аперитив бар и ноќен клуб на 700 м². Двата базени на Хотел Белви се добро одржувани. Покрај тоа, комплексот може да се пофали со 5 кошаркарски игралишта, 3 игралишта за одбојка, 2 терени за фудбал и 2 игралишта за одбојка на плажа. Во склоп на комплексот има и 10 климатизирани конференциски сали кои се целосно опремени.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Менувачница, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 170
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Нас. Долно Коњско бб, Охрид

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com