WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Тино

Контакт Tel: +389 46 230 450 | +389 46 230 451 | +389 46 261 665

Fax: +389 46 265 628
http://www.hoteltino.com.mk/

Опис

Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел, конструиран и дизајниран во нов стил со цел да се задоволат сите современи бизнис стандарди и желби на нашите гости. Дојдете и уживајте во убавината на Охридското Езеро и во врвната комоција и услуга што Ве очекува во нашиот хотел. Ќе се потрудиме да Ви останеме засекогашво убави спомени. Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, дво­креветни и тро­кре­вет­ни) сите оп­ре­ме­ни со централна климатизација, телефон, интернет, кабелска те­ле­визија и мини бар. Во хотелот има и 2 апартмани. На располагање на гостите бесплатно им се нуди хотелскиот СПА центар, интернет и паркинг. Во рамки на хотелот работи и реномиран ресторан во кој ќе ги најдете највкусните јадења и ќе ги пробате најдобрите вина. Ресторанот е со капацитет од 150 гости и летна те­раса со капацитет од 100 гос­ти. Нудиме семинарска сала со 80 седишта, сопствен паркинг, посета на културно-историски споменици, крстосување, едрење, кајак, водени скутери, мопеди, велосипеди и Рент-а-кар.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Сала за состаноци/прослави, Менувачница, Спа центар, Сауна, Масажа, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Перална, Сеф
Број на соби: 52
Пријава 13:00 - 18:00
Одјава 07:00 - 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Кеј Маршал Тито бр.55, Охрид

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com