WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Фламенго

Контакт Tel: +389 46 262 610
http://www.hotelflamengo.mk/

Опис

Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. Прекрасно уреден и декориран со цел да одговара на Вашите очекувања за пријатен престој. Сместен на главниот булевар во градот, лесно достапен од секоја страна на влезот во Охрид, на само 8 км од аеродромот, 160 км од  Скопје главниот град на Македонија и само 700 м од градскиот центар и старите градски ѕидини. Хотелот нуди 49 соби: 25 twin соби, 5 двокреветни (queen) соби, 9 еднокреветни, 6 king size соби, 4 апартмани и комплетно опремени простории за состаноци. Апартманите дополнително нудат масажни тушеви, бањарки и крпи.

Ресторанот нуди "open bufet" појадок. Ручек и вечера се служат на барање на гостите. Јадењата во хотелот "Флеманго", кои се традиционални македонски, ги засилуваат и зголемуваат Вашите импресии од македонскиот живот.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Сала за состаноци/прослави, Базен, Паркинг, Wi-Fi интернет, TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Сеф
Број на соби: 49
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Бул. Туриситчка бр.92, Охрид

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com