WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Белведере

Контакт Tel: +389 46 277 710 / +389 46 277 720
Fax: +389 46 265 628
Email: hotelbelvedere@t.mk
http://hotelbelvedere.com.mk/

Опис

Сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје, Хотел Белведере е бренд што нуди широк спектар на услуги и комфорт, уживајќи во прекрасните погледи на Охридското езеро.

Со перфектниот баланс помеѓу класичната елеганција и модерното уредување, четири ѕвездениот хотел Белведере нуди 89 ново декорирани соби, вклучувајки 2 апартмани и 5 студиа, две семинарски сали, еден модерен хотелски и два традиционални ресторани во центарот на градот Охрид, пијано лоби бар, антикварница, сопствен паркинг. 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Масажа, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Сеф
Број на соби: 89
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 11:00

Локација

Охрид, Македонија
Населба Свети Стефан бб, Охрид

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com