WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Епинал

Контакт Tel: +389 47 224 777
Fax: +389 47 224 778
E-mail: reservation@hotelepinal.com
http://www.hotelepinal.com/

Опис

Живописниот комфор и забава на хотелот ќе ги воодушеват Вашите сетила и ќе Ве примамат да останете уште подолго. Опколен од најзначајните точки на интерес во Битола, хотелот е идеално лоциран на главната улица "Широк сокак", на 175 км од скопскиот аеродром, 180км од Солун и само 15км од грчката граница. Без разлика дали Вашите планови вклучуваат состанок, конвенција или одмор, хотел Епинал ќе Ви понуди сместување во стил, како и професионална, ефикасна и соодветна услуга, притоа нудејќи разновидност на природни убавини кои ќе го направат Вашиот престој исплатлив. Задоволството на клиентите е наш приоритет и сите наши гости можат да уживаат во високо професионална и љубезна услуга со топло гостољубие и насмевка. Секоја од 82-те пространи и удобни соби во хотелот "Епинал" е вкусно украсена со модерен мебел и целосно опремена, со цел да одговори на потребите на современиот патник - сопствена бања, клима уред, фен, радио, кабелска тевевизија и телефон со директен пристап. Нашите функционални соби се идеални за важни состаноци и конференции, презентации, семинари и обуки. Ќе ни биде задоволство да Ви помогнеме со сите припреми,секретарска помош, толкувачи и преведувачи, набавка на аудио-визуелни помагала и опрема за симултан превод. Имаме можност за сместување на лица со посебни потреби во специјални, целосно опремени простории.

Во својата понуда за прекрасен семеен викенд или за потребите на деловните луѓе хотелот вклучува: комфорни и луксузни декорирани хотелски соби и deluxe апартмани, елегантен интернационален ресторан, комплетно опремени простории за состаноци и семинари, рекреативен центар (затворен базен, сауна, турска бања, комплетно опремена фитнес сала, салон за масажа, солариум), фризерски салон.

 

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Сала за состаноци/прослави, Казино, Продавница за сувенири, Менувачница, Спа центар, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Перална, Сеф
Број на соби: 67
Пријава 14:00 - 20:00
Одјава 08:00 - 10:00

Локација

Битола, Македонија
Ул. Маршал Тито бб, Битола

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com