WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Бела Куќа

Контакт + 389 47 225 225
+389 75 207 321

Опис

Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од широк сокак. Пуштен во употреба 2012 година и целосно го одликува бескрајниот шарм на амбиенталната битолска архитектура.  Комбинација на елегантна класика и чисти едноставни линии во кои се среќаваат класичното и модерното, воспоставено е совршен однос помеѓу удобното и функционалното. Хотелот располага со 12 луксузно опремени соби од кои 4 апартмани, сите со луксузно опремени купатила. Располагаме со централен клима уред, ТВ, бесплатен кабелски интернет, телефон во секоја соба  и wi-fi. Летната тараса и ресторанот се со капацитет од по 100 седишта и се нудат најразновидни салати, пасти и специјалитети од домашната и странска кујна. Во викендите нудиме жива музика и добра забава.

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Сала за состаноци/прослави, Менувачница, Тераса, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 12
Пријава 00:00 - 24:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Битола, Македонија
Димитар Илиевски - Мурато бр.20, Битола

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com