WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Токин Хаус

Контакт Tel: + 389 47 23 23 09 / +389 70 250 272
Fax: +389 47 23 23 09
http://www.tokin-house.com/

Опис

Ова е мал пријатен хотел сместен во строгиот центар на градот, оддалечен 30 метри од надалеку познатата пешачка улица "Широк сокак" , позната по својата автентична архитектура, преполна со кафетерии, ресторани, бутици и знаменитости.

Објектот е изграден 1915 година во духот на старата австриска архитектура,која го прави уникатен, целосно вклопувајќи се во амбиентот на "Широк сокак" и старата битолска архитектура, комплетно реновиран, со сопствена бавча, која нуди во пријатен амбиент да уживате во прекрасен доручек и во секој момент да имате мирен, спокоен престој со комплетна приватност. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа одличен ресторан, каде нашите гости можат да уживаат во широкиот избор на храна и пијалоци од македонската  кујна, како и богат избор на интернационални јадења. Љубезниот персонал на хотелот ви нуди извонредно гостопримство 24 часа на ден и ви овозможува пријатен престој. Со нетрпение очекуваме да ви посакаме добредојде во нашиот хотел.                  

 

Специфики

Содржини: Тераса, Wi-Fi интернет, TV, LCD TV, Фен, Клима уред, Бања или туш, Перална, Превоз до аеродром
Број на соби: 15
Пријава 12:00 - 00:00
Одјава 11:00 - 12:00

Локација

Битола, Македонија
Ул. Маркс и Енгелс бр.6, Битола

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com