WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Милениум

Контакт Tel: +389 47 241 001
Fax: +389 47 226 882
E-mail: h.milenium@t-home.mk
http://milleniumpalace.com.mk/mk/bitola

Опис

Ве покануваме да го посетите и доживеете хотелот "МИЛЕНИУМ" кој е лоциран во центарот на најпознатата улица во Битола, Широк –сокак. "МИЛЕНИУМ" е местото каде културата еволуира во секој нареден миг, модата се следи следи со будно око, а трендовите се диктираат за прв пат.

Хотел "МИЛЛЕНИУМ" располага со капацитет од 26 соби: 3 апартмани и 1 Делукс апартман; 22 стандардни соби (од кои 13 со француски лежај и 9 со можност за разделување на креветите).  Ресторан "МИЛЛЕНИУМ" располага со капацитет од 130 седишта и лоби-бар од 30 седишта. Во пријатната атмосфера на ресторанот можте да најдете голем избор на домашна и интернационална кујна. Просторот е идеален за организирање прослави, промоции, коктели, деловни и приватни средби.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Сеф
Број на соби: 26
Пријава 13:00 - 24:00
Одјава 07:00 - 12:00

Локација

Битола, Македонија
Ул. Маршал Тито бр.48, Битола

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com