WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Оаза

Контакт 032 390 899; 032 394 899
http://www.oazahotel.com.mk

Опис

Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. Недалеку од Хотелот, на оддалеченост од 40км, се наоѓа Манастирскиот комплекс "Лесново" (13-ти век). На 18км источно се наоѓа локалитетот "Баргала" (5 - 6 век) од доцниот антички и ранохристијански период. Ентериерот на хотелот е реновиран во 2001 година во модерен стил и со мошне вкусен декор. Хотелот располага со еднокреветни и двокреветни соби како и апартмани, паркинг простор, Ресторан, Конференциска сала, Сала за состаноци, Фитнес центар и Сауна. Во рамките на Хотелот (на 1км одалеченост) работи ресторантот "Мал Одмор" со сопствена летна бавча сместена во пријатноста на сенките од дрвјата. За секакви дополнителни информации околу Хотелот Ве молиме контактирајте не. Хотелот "ОАЗА" се надева дека ќе се уверите во нашите понудени можности и Ви посакува добра среќа.

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Фитнес центар, Сауна, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Перална, Сеф
Број на соби: 37
Пријава 13:00 - 24:00
Одјава 07:00 - 12:00

Локација

Штип, Македонија
Ул. Тошо Арсов бр.32, Штип

Видео

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com