WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Дувет

Контакт Tel: +3892 3227945; +3892 6148319, +3892 3245049
email: info@duvet.mk ; info@duvethotel.com
http://www.duvet.mk/

Опис

Дувет е извонредно удобен хотел, а неговата местоположба сведочи за нашата посветеност и намера да им понуди на најдобар можен сместување за чести патници чии животи се директно под влијание на квалитето сместување во нивните "домови далеку од дома". Duvet (Центар) Хотелот се наоѓа во центарот на градот буквално минути пешачење од плоштадот, повеќето трговски центри, стариот Базар област и тврдина Кале, главниот градски парк. Го имаме изградено овој хотел за да обезбеди максимална удобност и бројното работната површина на секој гостин, без разлика во која категорија тој / таа престојува.  Со 39 соби со големина од 25m2 да 45m2 ја имаме обезбедено удобноста и нема друг конкурент кој може да одговара. Во ресторанот на хотелот можат да уживаат во појадокот. Најблискиот самопослуга и пекара се само 20 метри, како и разни ресторани служат националани или интернационални специјалитети. Хотелот може да организира екскурзија на Езерото Матка, велосипедизам и планинарење на планината Водно.

Специфики

Содржини: Бар, Конференциска сала, Фитнес центар, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Фен, Клима уред, Перална, Превоз до аеродром, Сеф
Број на соби: 40
Пријава 14:00 - 24:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Македонија
Ул. Наум Наумовски Борче бр.40, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com