WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Вила&Спа Александар

Контакт Тел: +389 46 261 644
Факс: +389 46 257 089
Моб: +389 70 39 11 25
Е-mail: reception@aleksandarvilla.com.mk
http://www.aleksandarvilla.com.mk/

Опис

Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар има 4 ѕвезди и е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. Се наоѓа на само 5 минути одење од Охридското езеро. Гостите можат да се релаксираат во спа центарот кој содржи базен со солена вода, када за худромасажа, финска сауна и бања со пареа. Хотелот исто така нуди и масажа. Вила Александар нуди спој на префинета архитектура и удобен современ ентериер. Пространите соби содржат голем кревет и засебен простор за седење со софа, фотелји и мала масичка за кафе. Собита имаат клима, ЛЦД телевизори, бесплатен безжичен интернет, сопствена бања со када за хидромасажа и луксузен тоалетен прибор. Во винаријата на ресторанот се служат најдобрите македонски вина, а гостите можат да уживаат и во прошетките покрај езерото. Објектот вклучува бесплатен паркинг.

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, безжичен интернет, ресторан, спа и велнес центар, отворен базен, затворен базен 

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Сала за состаноци/прослави, Спа центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 12
Пријава 12:30 - 00:00
Одјава 05:00 - 11:30

Локација

Охрид, Македонија
Населба Рача бб

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com