WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Сити Палас

Контакт Тел: +389 46 200 520
Факс: +389 46 200 520
Моб: +389 70 918 289
http://www.citypalacehotel.mk/

Опис

Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. Хотелот има сопствен ресторан, а спа центарот може да се користи со доплата. Собите имаат поглед на езерото и планината. Сите соби се климатизирани, имаат ТВ со кабловска, бесплатен безжичен интернет, сопствена бања/тоалет, некои имаат тераса, а други хидромасажна када. Гостите можат да изнајмат чамци, велосипеди или автомобили. На барање може да се организира превоз од/до аеродромот, кој е оддалечен 9 km. 

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, безжичен интернет, соби за непушачи, ресторан, спа и велнес центар 

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Спа центар, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили
Број на соби: 20
Пријава од 14:00
Одјава до 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Кеј Македонија 31

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com