WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Инекс Горица

Контакт Тел: +389 46 277 520
Факс: +389 46 277 525
Е-mail: general@hotelinexgorica.com.mk
www.hotelinexgorica.com.mk

Опис

Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. Од Охрид е оддалечен 4 km, а до охридскиот аеродром се стигнува за 10 минути возење. Гостите можат да го користат бесплатниот паркинг во склоп на објектот, а исто така и бесплатниот безжичен интернет. Хотелот вклучува и фудбалски и тениски терени, а сауна и масажа се достапни со доплата. Сите соби се климатизирани, имаат ТВ со кабелски канали, мини бар, како и сопствена бања/тоалет со туш и када, тоалетен прибор и фен. Одредени соби имаат поглед на езерото. Хотел Инекс Горица содржи аперитив сала, пијано бар и ресторан каде се служат традиционални јадења и интернационални специјалитети. Гостите имаат на располагање и тераса. Центарот на Охрид е на 5 минути возење. 

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, безжичен интернет, соби за непушачи, семејни соби, ресторан

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Сауна, Масажа, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Сеф
Број на соби: 125
Пријава од 14:00
Одјава до 10:00

Локација

Охрид, Македонија
Наум Охридски 7

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com