WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Филип

Контакт Тел: +389 46 209 710
E-mail: info@hotelfilip.mk
www.hotelfilip.mk

Опис

Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар. Вклучува отворен базен кој може бесплатно да се користи. Хотелот има поглед на езерото и околните планини. Гостите можат да уживаат во оброците во ресторанот или да се напијат пијалок во барот. Сите соби имаат ТВ, со сопствена бања со туш, клима и бесплатен безжичен интернет. Дел од собите имаат и простор за седење каде можете да се опуштите, а дел имаат тераса. Во хотелот можете да играте билијард или да изнајмите велосипеди. Објектот вклучува бесплатен паркинг и рецепција што работи 24 часа, а ародромот во Охрид е оддалечен 13 километри.

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, бесплатен безжичен интернет, соби за непушачи, семејни соби, фитнес центар, отворен базен

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Фитнес центар, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Превоз до аеродром
Број на соби: 40
Пријава од 14:00
Одјава до 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Долно Коњско

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com