WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Силекс

Контакт Тел.: ++389 46 277 300
Факс: ++ 389 46 277 304
Е-маил: info@hotelsileks.mk
http://hotelsileks.mk/

Опис

Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица, во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. Хотелот има приватна плажа, голем базен и нуди бесплатен безжичен интернет и бесплатен паркинг. Сите соби имаат ТВ со кабловска телевизија, клима, сопствена бања/тоалет, мини бар и тераса. Во ресторанот во градината се служат традиционални јадења, интернационални специјалитети и голем избор на пијалоци. На песочната плажа на хотелот ве очекуваат ресторан, игралиште, чадори и лежалки. Во оквирот на објектот имате на располагање терени за тенис, кошарка и фудбал. Исто така можете да учествувате во различни активности наменети за забава на гостите, да уживате во музика или да се почестите со масажа. Центарот на Охрид е оддалечен само 4 километри, а охридскиот аеродром околу 10 километри.

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, бесплатен безжичен интернет, соби за непушачи, семејни соби, отворен базен, сопствена плажа

rezerviraj

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална
Број на соби: 92
Пријава 12:00 - 23:30
Одјава 07:00 - 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Свети Стефан

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com