WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Лагадин

Контакт Tel: ++ 389 46 285 227
Mob: ++389 70 261 448
E-mail: dance@hotellagadin.com.mk
http://www.hotellagadin.com.mk/

Опис

Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица, која е национален парк. Собите имаат поглед на езерото и плажата со лежалки и бар. Сите соби се климатизирани, имаат ТВ, бесплатен безжичен интернет, сопствена бања/тоалет, мини бар и тераса. Гостите можат бесплатно да ги користат лежалките и чадорите на плажата пред хотелот. Во ресторанот во градината се служат традиционални јадења, специјалитети и вкусни десерти. Центарот на Охрид е оддалечен само 8 километри. Објектот располага со сопствен паркинг.

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, безжичен интернет, соби за непушачи, семејни соби, ресторан, прилагодено за лица со инвалидитет

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Продавница за сувенири, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Превоз до аеродром
Број на соби: 18
Пријава 14:00 - 23:00
Одјава 07:00 - 11:00

Локација

Охрид, Македонија
Лагадин

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com