WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Бутик Хотел Роза Дипломатик

Контакт 389-2-3135-469 / +389-2-3129-058
http://www.rosediplomatique.com.mk/

Опис

Атмосферата во Бутик Хотел Роза Дипломатик е домашно елегантна, со мебел во штофови со богати бои, дополнет со антиквитети, волнени теписи, фин порцелан и оргинални слики. Стилот и декорот се прилагодени да ги задоволат денешните деловни и потреби од уживање.

На сите соби им е даден посебен персоналитет и иако се декорирани во различни стилови, сите секомплетно опремени.

Во ресторанот, секој ден се служи богат доручек со домашно приготвена храна, а услугата на полупансион е дополнување на долгогодишната традиција на Роза Дипломатик- на квалитетот на храната што се послужува да се даде посебно внимание.

Летната градина е искулучително место каде може да се уживаат оброкот и пијалокот. Салата за состаноци со аудио-видео опрема е достапна за мали семинари и приватни состаноци на гостите.

Паркингот и безжичниот интернет се бесплатни.

Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување: одлично лоциран-во центар на градот, но сепак во мирен кварт; фамилијарна атмосфера; ентузијастичка услуга и домашно приготвена храна; топлина и шармантност!

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Сеф
Број на соби: 8
Пријава 14:00
Одјава 12:00

Локација

Македонија
Роза Луксембург 13, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com