WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Тино Свети Стефан

Контакт Тел: +389 46 209 340
Емаил: tino_svstefan@t.mk
http://www.hoteltino-svstefan.com/

Опис

Хотел Тино Свети Стефан се наоѓа на брегот на Охридското езеро. Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ со кабловска телевизија и беспалтен безжичен интернет, 24 часовна рецепција, велнес центар и ресторан. Хотелот има сопствен паркинг. Собите се современо уредени, со сопствени тераси, сопствена бања и мини-бар, а апартманите "suite" имаат и простор за седење. Оброци се служат во ресторанот во склоп на хотелот. На располагање на гостите има и собна услуга. Хотелот располага со отворен и затворен базен, сауна, амам и фитнес центар. на барање може да се организира и масажа. Гостите можат да играат и пинг-понг. Хотелот се наоѓа на околу 4 km од Античкиот театар во Охрид, а ародромот во Охрид е оддалечен помалку од 12 километри.

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, безжичен интернет, спа и велнес центар, семејни соби, ресторан, фитнес центар

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Спа центар, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Превоз до аеродром
Број на соби: 52
Пријава 13:00 - 00:00
Одјава 07:00 - 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Свети Стефан

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com