WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Радика

Контакт 00000000

Опис

Само 6 км од Маврово ски-центарот и на 90км од Скопје, овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровското Езеро.

Хотелот "Радика" има најлуксузни и најпространи соби во Македонија. Од неодамна собите се преуредени со современ, елегантен и удобен мебел.
Располага со 46 супериор соби, 4 јуниор апартмани, 5 апартмани, 8 дуплекси, 2 претседателски апартмани. Висококвалитетни соби, дво-спратните апартмани и де лукс апартманите се лоцирани на 3 ката, со поглед кон езеро и кон планина.

Со чаша македонско вино можете да се опуштите и да уживате во посебната атмосфера на нашите соби и да се уверите во познатата македонска гостопримливост. Гостите можат да одат на скијање во зимскиот период. Постојат бројни можности за пешачење и велосипедизам во околината.

Елеганција, интимниот амбиент и врвната услуга во ресторанот на "Радика" се воздигнати до перфекција, а сето тоа зачинето со вкус на квалитетна гурманска храна вклучувајќи и азиски специјалитети.

Хотелот поседува комплетно опремени простории за состаноци или семинари.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Продавница за сувенири, Менувачница, Спа центар, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Сеф
Број на соби: 65
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 08:30 - 12:00

Локација

Македонија
с. Леуново бб, Маврово

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com