WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Београд

Контакт Tel.: +389 46 781 342
Fax: +389 46 782 126

Опис

Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга, град кој ги фасцинира гостите со својата историја, традиција и убавина. Со своето гостопримство и услуга комплетно одговара на трите звездички кои ги поседува, а во својата внатрешност гордо ги носи стилот и линиите на традиционалната Македонска архитектура. Посебно во духот на традиционалното се истакнува ентериерот во ресторанот. Хотелот има и најсовремена опрема, се во услуга и комфорт на гостите. 

Хотелот поседува со: 

44 двокреветни соби, 2 апартмани со дневен престој односно вкупен капацитет за сместување од 92 главни и 32 помошни лежаи. Секоја соба е опремена со сопственa бања со када, половина од собите имаат балкон и поглед кон реката Црни Дрим, ТВ приемник и кабловска и телефонска централа.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Сала за состаноци/прослави, Тераса, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Сеф
Број на соби: 45
Пријава 14:00 - 22:00
Одјава 07:00 - 12:00

Локација

Струга, Македонија
Ул. Маршал Тито бб, Струга

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com