WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Дрим

Контакт Тел: +389 46 785 800
Факс: +389 46 780 460
http://www.drim.com.mk/

Опис

Хотелот поседува: 2 јуниор апартмани, 2 бизнис апартмани и 196 супериор соби. Секоја соба е опремена со ТВ приемник и сателитска програма, директна телефонска линија, бесплатен интернет во лоби, балкон, мини бар и интернет во супериор собите. Хотелот има ресторан со 500 седишта, банкет сала со 120 седишта, розе сала со 400 седишта. Покрај најразновидните јадења, љубезните домаќини ќе Ви препорачаат локални и интернационални специјалитети. 

Хотелот "Дрим" е наменски изграден за конгресен туризам. Располага со конгресна сала со 250 седишта, казино сала со 100 седишта, 4 помали сали со 50-100 седишта, комплет техничка опрема и менаџерски тим кој Ви помага во организирање на Вашите бизнис случувања. За релаксација на располагање се хотелска тераса, аперитив-бар, летен шанк, отворен и затворен базен, спортски терени, куглана, пинг-понг, билјард, сопственa плажа.

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Фитнес центар, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 200
Пријава 14:00 - 22:00
Одјава 07:00 - 12:00

Локација

Струга, Македонија
Kej Борис Кидрич 51 6330 Струга

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com