WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Томче Софка

Контакт Телефон: +389 (0)2 311 72 50, +389 (0)2 316 52 47
Факс: +389 (0)2 312 72 93
http://www.tomcesofka.mk/

Опис

Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. Хотелот Ви нуди одлични можности за одмор, прошетка во Градскиот парк, кејот на реката Вардар, а во околината на располагање Ви се спортските терени за: фудбал, кошарка, одбојка, тенис и др. Располага со 2 еднокреветни, 10 двокреветни соби, 5 апартмани и 3 ДЛ апартмани. ДЛ апартманите се опремени со Џакузи. Појадокот се служи на принцип шведска маса.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Менувачница, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 20
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 12:00 - 13:00

Локација

Скопје, Македонија
Ул. Ј.К. Џинот бр.14 - Градски парк, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com