WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Александар Палас

Контакт Тел: + 389 2 3092 392
Факс: + 389 2 3092 152
http://www.aleksandarpalace.com.mk/

Опис

Хотелот Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк, само 3 километри од центарот на градот и во непосредна близина на најважните административни, културни и историски објекти. Хотелот располага со 135 климатизирани соби вклучувајќи 21 апартман: Junior апартман, Executive апартман и еден претседателски апартман.

• 114 еднокреветни или двокреветни соби по 27 м2 

• 8 Junior апартмани по 50 м2 

• 12 Executive апартмани по 65 м2 

• 1 претседателски апартман по 102 м2 

Модерниот конференциски и свечен центар се состои од мултифункционална конференциска сала со капацитет од 1500 седишта и 4 помали простории со комплетна опрема за деловни состаноци. Ресторанот и аперитив барот нудат ексклузивен избор на локална и интернационална кујна и широк асортиман на високо препорачливо локално вино "Сковин". Хотелот поседува и спортски капацитети вклучуваат солариум, фитнес, сауна, џакузи, аеробик и масажа, како и 6 тениски терени со тврда подот и тенис клуб бар.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Менувачница, Спа центар, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 135
Пријава 12:00 - 00:00
Одјава 08:00 - 12:00

Локација

Скопје, Македонија
Бул. Октомвриска Револуција бр.15, Скопје

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com