WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Континентал

Контакт Tel: + 389 2 3 133 333 | + 389 2 3 206 000 | + 389 2 3 116 599
Fax: + 389 2 3 222 221
http://www.hotelcontinental.com.mk/

Опис

Оддалечен на само 5 минути од центарот на Скопје и на само 20 минути од Аеродромот “Александар Велики”, хотел “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција кога станува збор за сместување на нашите гости, како и по врвната организација на семинари, конференции и состаноци во една од нашите 6 конференциски сали опремени со најсовремена технологија.  Хотел “Континентал” располага со 200 соби, од кои 65 ексклузивни делукс и комплетно реновирани во уникатен стил, опремени по најсовремени стандарди. Доколку Вашата компанија има потреба од простории за одржување на семинари, конференции или состаноци, на располагање Ви се 6 конференциски сали опремени по највисоки стандарди и најнова технологија. За време на паузите на вашиот семинар/ состанок, на располагање Ви се нашиот бар и Националниот ресторан. За да биде Вашиот настан уште посовршен, тука е и нашата кетеринг служба со најдобрите национални и интернационални специјалитети. За најубавиот момент од Вашиот живот - Вашата свадба, ви нудиме целосна организација, планирање и декорација, во една од нашите    4 сали за свадби.

 

Повелете посетете нè и уверете се во нашите квалитети. 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Менувачница, Масажа, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 200
Пријава 12:00 - 06:00
Одјава 12:00 - 14:00

Локација

Скопје, Македонија
Бул. Александар Македонски бб, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com