WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Арка

Контакт t: +389 (0)2 323 0603
e: info@hotel-arka.com.mk
http://www.hotelarka.mk/

Опис

Хотел "АРКА" е модерен, луксузен и комфорен хотел во центарот на Скопје. Внатрешниот дизајн е изработен според најновите трендови. Сместен е во историското јадро на Старо Скопје, на само 5 минути пеш од деловно-трговските центри и на 10 минути пеш од Собранието и Владата на РМ.  Ние во "Арка", ги поседуваме најотмените простории со модерна технологија и придружни елементи, како и контактличност одговорна за целата организација на настанот, од првиот телефонски повик до финалните детали. 

По напорниот и бучен ден најдете време за релаксација.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Фитнес центар, Сауна, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 37
Пријава 14:00 - 24:00
Одјава 24:00 - 12:00

Локација

Скопје, Македонија
Ул. Битпазарска бр.90/2, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com