WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Вила Рагуза

Контакт Tel: + 389 2 3201 919
Fax: +389 2 3113 068
http://www.villaragusa.mk/

Опис

Хотел Вила Рагуза е отворен во фев­руари 2014 год. и е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. Собите се елегантни и просторни до 50м2, опремени со луксузен мебел и др­вен под. Секоја од нив има лед те­ле­ви­зор, бес­пла­тен интернет, мини бар, ра­ботно биро и клима. Собите вклу­ч­у­ва­ат и целосно оп­ре­мени кујни, камин или џа­кузи. Некои од нив овозможуваат убав пог­лед кон Водно и Милениумскиот Крст. Ресторанот во рамките на хотелот нуди од­­лична храна а градината е совршено мес­­то за опуштање. Имаме и бесплатен пар­­­кинг како и можност за превоз од ае­ро­­дром. Нашиот персонал е секогаш на рас­по­ла­га­ње за било каква информација или со­вет за ресторани, настани или градските обе­лежја. Хотел Вила Рагуза е на само 10 мин пе­ша­че­­ње од Рамстор и од центарот на гра­­дот.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Сала за состаноци/прослави, Масажа, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 8
Пријава 13:00 - 24:00
Одјава 24:00 - 11:00

Локација

Скопје, Македонија
Ул. Тодор Александров 13а, Скопје

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com