WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Бистра

Контакт (+389 42) 489 027, 489 309, 489 219
fax: (+389 42) 388 383;
Email: bistra@bistra.com
http://bistra.com/

Опис

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година. 

bistra01

Оддалеченоста од хотелот до аеродромите во Охрид и Скопје е еднаква, 100km, односно 50 минути возење со автомобил. 

Зошто да дојдете: 

▪ одлични скијачки терени во Маврово 

▪ одлични сместувачки капацитети ▪ чист воздух ▪ прекрасна природа и многу, многу други нешта кои ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

Уживајте во Маврово, воодушевувајте се на чистиот воздух и прекрасниот пејзаж, и посетете ја Трифкова Колиба, која нуди специјалитети на скара, сендвичи, безалкохолни и алкохолни пијалоци, чај и кафе. Возбудувањето и предизвикот што го нуди планината, удобноста на хотелот, пријателскиот персонал и се останато, ќе ги задоволат вашите сетила. 

bistra02

Во пријатниот ресторан, ви нудиме голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења. Ако не сте риболовец, но сепак уживате во се што доаѓа од морето, повелете. Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време... 

Барот е местото каде што можете да се опуштите. Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели. 

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Менувачница, Спа центар, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Фен, Џакузи, Бања или туш, Собна услуга, Појадок во соба, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили, Сеф
Број на соби: 40
Пријава 12:00 - 17:00
Одјава 07:00 - 10:00

Локација

Маврово, Македонија
Маврово, Маврово

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com