WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Турист

Контакт Tel:+(389)46277660 +(389)46203001
Fax: +(389) 46 277212
http://www.metropol-ohrid.com.mk/

Опис

Хотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол". Комплетно е реновиран во 2007 година. Хотелот ја има истата архитектура како и Метропол и двата хотела се поврзани со внатрешен коридор и гледано однадвор, изгледаат како еден хотел, со воодушевувачки стил. Хотелот "Турист" е составен од 5 спрата: приземје и 4 спрата. Хотелот има 88 двокреветни соби со 176 кревети. Сместувачкиот капацитет покрива површина од 3.000 м2. Хотелот е во фаза на реновирање и добива категоризација врз основа на законските регулативи како хотел од трета категорија со 3 ѕвездички. Изберете го Метропол Езерскиот Комплекс и со тоа и можноста за користење на сите хотелски капацитети и услуги кои се нудат тука.

Специфики

Содржини: Ресторан, Бар, Бизнис Центар, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Продавница за сувенири, Менувачница, Фитнес центар, Сауна, Масажа, Базен, Тераса, Паркинг, Телефон, TV, Бања или туш, Перална, Изнајмување на автомобили
Број на соби: 78
Пријава 14:00 - 00:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Охрид, Македонија
Нас. Долно Коњско бб, Охрид

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com