WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Рок Кафана Рустикана 2.0

Контакт 075 478 134
https://www.facebook.com/rustikana2.0/

Опис

Рок Кафана Рустикана е за многумина спој на неспоивото за овие простори. Вкусна традиционална храна пропратена со звуци на рок, блуз, џез или соул. На нашето мени ќе најдете по нешто за секоја пригода и дел од денот. Омлет или чорба за појадок или трезнење, салата за со некоја ракија, поховани зезалици за со шприцер или секогаш свежо и вкусно месо испечено на жар кое идеално оди со ладно пиво. 

Специфики

Дејност: Кафеани
Карактеристики: Храна, After Work, Тераса, Место за пушење, Дизајн, Амбиент, Топ локација, Жива музика, ОК за миленичиња, Паркинг, WiFi

Локација

Скопје, Македонија
бул. Илинден бр. 94 (спорти Штала

Коментари

 

ПОПУЛАРНО

WHERE CITY GUIDE

ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ, безжичен интернет, 24 часовна рецепција велнес центар и ресторан. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од Широк сокак ...