WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Кашмир Кафе

Контакт Телефон: + 389 70 998 000

Опис

Ве покануваме да го искусиме ориентот во прегратките на “Кафетерија Кашмир”. Ќе ве привлече неодоливиот мирис на највкусното варено вино направено од исклучително квалитетното вино “Вранец”. Ориенталното “Сезам кафе” ќе го разбуди во вас чувството за авантура и копнеж по некоја од земjите на заводливиот ориент. Пробајте и неверојатно вкусен салеп во повеќе вкусови, чоко-салеп, јагода-салеп, салеп со рум. Продолжете го уживањето со некој од нашите чаеви: арапски, индиски, африкански или можеби чај што се јаде во најразлични вкусови. За одлична забава и уживање, нудиме Sangria со префинет вкус, по наш оригинален рецепт. За задоволството да биде комплетно, атмосферата е надополнета со со одлична специфична музика која, покрај жуборот на водата и безбројните антиквитети кои го надополнуваат амбиентот, ќе придонесе да доживеете незаборавни моменти.

Нашите клиенти веднаш го препознаваат квалитетот, одличната услуга и магичната атмосфера на што сме особено горди. Повелете и Вие и откинете мало парче за себе од ова место направено со многу љубов, само за уживање и оживување на сите сетила.

 

Специфики

Дејност: Кафе барови
Работно време: 08:00 - 24:00/01:00
Карактеристики: After Work, Место за пушење, Дизајн, Амбиент

Локација

Скопје, Македонија
Ул. Никла Тримпаре бр.8, Скопје

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com