mladkromid1 cr

Алтернативната медицина го смета младиот кромид за неверојатно вредна и здрава храна која делува на телото однатре и однадвор.

Read more...

kajsija2

Она што е посебно интригантно во врска со ова овошје е податокот дека во него се наоѓа соединение кое се добива од семката на кајсијата – амигдалин од кое со едноставна екстракција се добива и Леатрил или Б17.

Read more...

crn caj1 cr

Флуоридот кој се содржи во многу големи колични во црниот чај е многу полезна супстанција што ги штити вашите заби и коски цврсти, отпорни и здрави.

Read more...

црно

Дали сте знаеле дека црното вино може да го олесни процесот на правење бебе?

Read more...

video

Креаторот на видеото е Линас Какавикус од Литванија, кој со својот пријател создава интересни видеа.

Read more...

prosireni2 cr

Ловоровиот лист се користи за подготовка на одличен лек со масло кое поседува многу корисни својства за нашето здравје и можете да го приготвите дома!

Read more...

med1 cr

Во денешно време секој пат кога сакаме да јадеме нешто благо, посегнуваме по чоколадо, колачи и слични нешта кои се богати со нездрави шеќери и хемикалии.

Read more...

teriodina zlezda cr

Штитната жлезда (тироидната жлезда) е во облик на пеперутка и се наоѓа на почетокот на вратот.

Read more...

komarci1 cr

Користите различни средства кои се полни со токсични хемикалии кои можеби помагаат против комарците, но имаат други лоши ефекти на вашата кожа и здравје.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?