magna

infekcija

Еден проблем со кој жените често се среќаваат во текот на животот е вагиналната габична инфекција, што може да биде многу упорна и непријатна. Оваа инфекција ја фаќаат дури 75 проценти од жените во текот на нивниот живот.

Read more...

Лимонот ќе ви помогне да го прочистите организмот, да ги исфрлите штетните материи и да спрелите појава на тешки болести.

Read more...

zabi

Белеењето на забите е постапка која во секој случај се повторува.

Read more...

За еден месец може да ослабнете и до 12 кг!

Read more...

chia seeds cr

Освен што  е добар за слабеење, добро  ќе делува на целокупното здравје.

Read more...

Растението Ангелика во народната медицина се смета за лек и како храна и како зачин поради ароматичниот вкус и мирис.

Read more...

zhelezo

Околу 10% од жените патат од недостаток на железо во организмот, а тоа најмногу ги погодува оние кои се многу физички активни.

Read more...

Со векови наназад лекарите ја користеле зелена глина како средство за лекување на целото тело.

Read more...

vlakna1

Овој бјути совет доаѓа од младата британска актерка Ема Ватсон, која во последните месеци е голема ѕвезда, благодарејќи на нејзината улога во еден од најочекуваните филмови оваа година, „Убавицата и ѕверот“.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com