med1 cr

Во денешно време секој пат кога сакаме да јадеме нешто благо, посегнуваме по чоколадо, колачи и слични нешта кои се богати со нездрави шеќери и хемикалии.

Read more...

teriodina zlezda cr

Штитната жлезда (тироидната жлезда) е во облик на пеперутка и се наоѓа на почетокот на вратот.

Read more...

komarci1 cr

Користите различни средства кои се полни со токсични хемикалии кои можеби помагаат против комарците, но имаат други лоши ефекти на вашата кожа и здравје.

Read more...

hrana1 cr

Оброците во доцните ноќни часови се голем непријател на нашиот метаболизам.

Read more...

celuelit1 cr

Иако на пазарот постојат огромен број производи за борба со целулитот, според дерматолозите, има еден природен лек што е поефикасен од сè што можете да купите.

Read more...

Повеќето луѓе користат кокосово масло за нега на косата или пак за готвење.

Read more...

voda

Научниците тврдат дека во последните години сѐ попопуларен е трендот за внесување што поголема количина вода.

Read more...

stres

Секојдневните стресови доведуваат до психички и физички умор, па тогаш повеќе од кога било ви е потребен одмор.

Read more...

Доколку и покрај сето знаење за важноста од УВ-заштита сепак ви се случи да изгорите од сонцето, еве што треба да преземете за да си ги олесните тегобите и за да закрепнете побрзо

Read more...

Доколку имате некои од следните симптоми тоа би можело да значи дека и вие спаѓате во таа група и треба да посетите лекар.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?