Колку пати досега сте очајувале затоа што не можевте да се решите од салото на вашиот стомак, а немате сила да пробате нешто ново.

Read more...

Оревите не чуваат од седата коса, а јајцата ја зголемуваат флексибилноста на косата. Прочитајте каква храна треба да јадете ако сакате да имате убава и здрава коса.

Read more...

На интернет кружи рецепт за тоник кој го прочистува организмот и делува како силен природен антибиотик кој ги убива сите несакани бактерии, вируси и габи во телото. Сите кои го пробале го потврдуваат неговото силно дејство.

Read more...

Благодарение на овој чудесен пијалок многу жени успеваат да го намалат обемот на половината и за 1 сантиметар дневно.

Read more...

Според едни неодамнешни истражувања спроведени во САД, калциумот, освен што е користен за раст и развој на коските, помага и во борбата против вишок на килограми.

Read more...

Ако чувствувате тегоби и стрес, и не сте расположени, обидете се со помош на добра музика да го вратите вашето добро расположение.

Read more...

Во последно време се повеќе и повеќе се зборува за овој вид на депилација, иако се уште многу девојки се срамат да зборуваат отворено за неа.

Read more...

Сите знаеме дека секоја вечер пред да одиме во кревет едноставно МОРА да ја отстраниме шминката.

Read more...

Депилацијата со помош на конец е многу интересна техника за отстранување на несаканите влакненца од лицето која стана хит во целиот свет, посебно помеѓу славните девојки.

Read more...

Отстранувањето на несаканите влакненца е навистина досадна работа, посебно поради тоа што мора често да се повторува, без разлика дали дома или во козметички салон.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Duvet (Центар) Хотелот се наоѓа во центарот на градот буквално минути пешачење од плоштадот. ...
Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...
Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...