Обидинетите нации ја прогласија 2013-та година на квинојата. Доколку се уште не сте ја пробале оваа житарка, тогаш крајно време е да го направите тоа.

Read more...

Летото пристигна, па така оние што вежбаа на време, сега можат без проблем да се соблечат и да се сончаат покрј некој базен или море.

Read more...

Уште од дамнешни времиња, невенот е познат лек за многу болести на кожата и органите за варење, па така и денес се смета за важно лековито растение.

Read more...

Полека но сигурно доаѓаат оние денови од годината кога ќе треба да се опуштиме на некоја преубава плажа, покрај милион љубопитни лица кои буквално ќе не соблекуваат со нивните погледи.

Read more...

klopaposНачинот на исхрана после вежбањето е еден од најважните елементи во исхраната која се базира на одреден режим.

Read more...

potenjeСо секојдневно туширање и користење на средства против потење се бориме против овој проблем, но постојат и помалку агресивни методи – здрава исхрана. Ние направивме листа на намириници кои помагаат во тоа.

Read more...

Сакате да изгледате како Бијонсе?

Read more...

Воздухот во нашите домови, во канцелариите и на другите места, каде што го минуваме поголемиот дел од денот, може да биде и до 5 пати повеќе загаден отколку оној на отворено.

Read more...

Бразилската депилација не е во мода!

Read more...

Имате главоболка? Ве мачи лошо расположение? Карина Стјуард, која има диплома по традиционална кинеска медицина, има начин и методи до брзи и лесни начини на ’лекување‘, со кои ќе ги средите сите проблеми со здравјето кои ве мачат...

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?