Познато е дека во низа различни култури и традиционални медицини овесот (зоб) се користи за лекување на различни видови зависности, дури и зависност од опојни дроги.

Read more...

Наместо кај заболекар, обидете се да си помогнете на овој начин!

Read more...

Циметот обично не асоцира на некое благо јадење, како на пример сутлијаш, но тој има многу позитивни ефекти на нашето здравје и затоа треба да се потрудиме секојдневно да го користиме во исхраната.

Read more...

Биберот, кој се јавува како зелен, бел или црн, е еден од најпознатите зачини кој се употребува скоро илјада години наназад.

Read more...

Со оваа напивка за слабеење ќе добиете резултати какви што ни во сон не сте очекувале.

Read more...

Доколку имате вишок масти, тогаш овој рецепт е решение за вас…

Read more...

Рецепти за смути (оригинално smoothie), ама и за здрава кожа!

Read more...

Почнува сезоната на цитрусното овошје кое е многу познато и крајно корисно во прочистувањето на организмот.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Во непосредна близина на најатракивните градски знаменитости хотел ЕПИНАЛ е идеално лоциран во центарот на Битола. ...
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...